PyWaw #78

Poniedziałek, 17.09.2018 18:30

Michał Wysokiński

AsyncIO in production - War Stories Link do prezentacji

My team has been running AsyncIO in production for over 18 months now and the only thing I can say about my experience with it is: "Oh boy, what a rollercoaster of feelings". I've experienced laughs and tears, sweat and blood but also sang songs of glory. AsyncIO is currently the biggest buzzword in the Python world advertised as a silver bullet capable of solving all Python's shortcomings in the field of performance. However, it also brings a burden of being a completely new approach with a fresh implementation which is not often mentioned and taken into consideration. In some of my team's projects we've achieved a great success thanks to AsyncIO, but there's been a few where we decided to get rid of it and replace it with a more traditional fork-join architecture. I'd like to share my experience with AsyncIO, tell some War Stories and describe which projects it suits perfectly and which ones should avoid it.

Marta Potocka, Michał Partyka

Python w świecie aparatów słuchowych Link do prezentacji

W ramach prezentacji opowiemy o tym jak aparaty słuchowe oraz implanty najnowszej generacji poprawiają jakość życia ludzi dotkniętych nawet poważnymi wadami słuchu. Nakreślimy co dzieje się wewnątrz takiego aparatu oraz w jaki sposób wykorzystujemy Pythona do usprawnienia procesu wytwarzania oprogramowania działającego na tych urządzeniach.

Jakub Skałecki

Logika biznesowa w Django Link do prezentacji

Logika biznesowa jest sensem istnienia każdej nietrywialnej aplikacji. Określa akcje, które użytkownik serwisu ma być zdolny wykonać oraz ich efekty. Powinniśmy zadbać, aby była napisana w prosty i czytelny sposób, a jednocześnie mogła być używana w różnych sytuacjach. Na podstawie moich doświadczeń wyniesionych z rozwijania własnego serwisu opowiem, gdzie w Django jest miejsce na tak ważną część aplikacji (podpowiedź - nie w widokach), jak ją testować, przeprowadzać walidację oraz prawidłowo komunikować użytkownikowi rezultat wykonanej akcji. Serdecznie zapraszam!

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Michał Wysokiński

Michał Wysokiński

Michal Wysokinski is a software engineer in the Frameworks and Tools team making sure that Akamai is using only best tools for the job. He's been involved in numerous projects over the years, some of them being: a data quality monitoring system for CERN's LHCb experiment, a system for aiding Search and Rescue operations for the polish mountain rescue team GOPR and an automatic autoscaler and bidder for AWS EC2 spot market. He's most recent work involves developing frameworks for monitoring and testing Akamai's vast CDN network of more than 250 000 servers and creating a tool for alerting and live analysis based on microservices logs produced by Akamai's internal cloud platform.

Zdjecie Marta Potocka

Marta Potocka Strona prelegenta

Z wykształcenia elektrotechnik ze specjalizacją z elektroenergetyki. Programistka samouk, zaczynała w C# pisząc narzędzie do analizy logów telekomunikacyjnych; przeszła przez etap C i jest współodpowiedzialna za polską implementację Eurojackpota; obecnie jej serce skradł Python. Pracuje w firmie Sonova tworząc narzędzia wspomagające wytwarzanie oprogramowania na aparaty słuchowe. W wolnych chwilach pisze opowiadania SF.

Zdjecie Michał Partyka

Michał Partyka Strona prelegenta

Programuję od 15 lat. Przez ostatnie lata mechanik w silnikach przeglądarek (C++), od niedawna python, full-stack, ewangelista CI/CD...

Zdjecie Jakub Skałecki

Jakub Skałecki Strona prelegenta

Pasjonat programowania. Głównie web developer w Pythonie / Vue, fan Dockera i automatyzacji. CTO startupu eSport'owego https://pvpc.eu, team leader w niemieckiej firmie VideoBeat. Oprócz tworzenia serwisów internetowych ma doświadczenia zarówno z proceduralną grafiką 3D, programowaniem gier, jak i uczeniem maszynowym w Pythonie czy przetwarzaniem filmów. W wolnej chwili żongluje, gra w gry i jeździ na rowerze.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

10Clouds

10Clouds to miejsce, gdzie z połączonych mocy kodu i designu powstają piękne aplikacje webowe i mobilne. W ciągu ponad siedmiu lat do zespołu dołączyło już ok. 90 Chmur (programistów, project managerów, designerów i innych) pracujących dla wielu klientów w najróżniejszych miejscach na świecie. Zaczynaliśmy od jednego biura w Warszawie, ale z czasem otworzyliśmy kolejne we Wrocławiu i Poznaniu. Korpo klimaty to zdecydowanie nie nasza bajka. Ufamy sobie, lubimy swobodę, szczerą komunikację i brak sztucznych barier. Cenimy elastyczność i kreatywność, wymianę wiedzy i pomysłów, czas wspólnie spędzany w miłej atmosferze. Chmury są ruchliwe, a niebo długie i szerokie, dlatego każdy pracownik ma swobodę pracy zdalnej. Oprócz trzech polskich miast 10Clouds można spotkać na konferencjach, meetupach i warsztatach - własnych (Acodemy i LOUDS) lub zewnętrznych, w różnych zakątkach Europy i nie tylko.

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Inhire

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa