PyWaw #75

Poniedziałek, 23.04.2018 18:30

Dominik Kozaczko

Dobre praktyki w Django REST Framework (czyli jak tego używać, by żyć w zgodzie z fronciakami i przy tym nie zwariować) Link do prezentacji

Wielu początkujących backendowców - a czasami nawet starych wyjadaczy - ma spore problemy z tym, by prawidłowo zbudować RESTowe API. Co prawda prelekcja będzie się opierać o Django REST Framework, ale spora jej część będzie poświęcona omówieniu ogólnej koncepcji pragmatycznego RESTa.

Adam Krasuski

Zapal się do Pythona Link do prezentacji

W ramach swojej prelekcji chciałbym opowiedzieć o oprogramowaniu jakie rozwijamy w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Jest to program do ilościowej analizy ryzyka pożarowego bazujący na symulacjach Monte Carlo. W ramach każdej symulacji modelowany jest pożar - wraz z rozprzestrzenianiem się dymu, temperatury i cząstek gazowych; ewakuacja ludzi oraz wpływ pożaru na ludzi pozwalający poznać konsekwencje danego scenariusza. Silnik niniejszego oprogramowania rozwijany jest w języku Python. W ramach wystąpienia wspomnę również o Studenckim Kole Naukowym Programowania działającym na terenie naszej Uczelni.

Maciej Polańczyk, Michał Gałka

Vodka powered by Żubrberry Pi Link do prezentacji

Chciałbyś z kimś pogadać ale nawet Twój pies nie chce Cię słuchać? Chciałbyś się napić ale boisz się że partner/ka Cie otruje? Na naszej prezentacji dowiesz się jak zbudować własnego Barmana, który będzie rozmawiał z Tobą na różne tematy a co najważniejsze, będzie potrafił przygotować dowolnego drinka. Wszystko czego potrzebujesz to asystent Amazon Alexa, prosta aplikacja webowa oparta o Flask framework, Raspberry PI i kilka pompek. W trakcie prezentacji przejdziemy przez wszystkie etapy budowania Barmana, zaczynając od skonfigurowania nowego serwisu w Amazon Alexa, przez implementację serwisu Flask'owego, na deploymen'cie w Raspberry PI kończąc. Najaktywniejsi słuchacze będą mogli osobiście przetestować naszego Barmana. Żubrówki nie zabraknie;)

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Dominik Kozaczko

Dominik Kozaczko Strona prelegenta

Pogramista, pedagog, od niedawna CTO niedużego startupu. Miłośnik ruchu Open Source i języka Python, którego pomógł wprowadzić na maturę. Po 15 latach siedzenia w Django postanowił poromansować z FastAPI oraz mocniej wejść w HATEOAS.

Zdjecie Adam Krasuski

Adam Krasuski Strona prelegenta

Mł. bryg. dr inż. Adam Krasuski ukończył studia magisterskie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz równocześnie studia inżynierskie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej o specjalności Inżynieria Sterowania. W 2010 roku otrzymał dyplom doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Swoją karierę zawodową związał ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej gdzie do 2001 roku pracuje w Zakładzie Informatyki. Dodatkowo przez 9 lat był analitykiem danych w Deutsche Bahn A.G. Zrealizował wiele naukowych projektów badawczych z zakresu sztucznej inteligencji, systemów wspomagania decyzji oraz analizy ryzyka, ściśle współpracując z Wydziałem Matematyki Informatyki i Mechaniki UW. Od 2017 roku jest współtwórcą oraz CTO firmy ConstultRisk. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego gdzie uczy programowania w języku Python. Jest rozpoznawalną osobą na arenie międzynarodowej, jako organizator warsztatów i konferencji naukowych. Pełni funkcję członka komitetu programowego licznych międzynarodowych konferencji naukowych. Jest zapraszany jako ekspert w dziedzinie wspomagania decyzji przez National Institute of Standard and Technology, National Fire Protection Association, Imperial College London, oraz Aalto University.

Zdjecie Maciej Polańczyk

Maciej Polańczyk

I started my programming journey from Basic and C++, few years I spent with Java and finally I discovered Python. I’m keen on having good quality tests. Few years I was working for TomTom in the team responsible for CI and this was good lesson of how unit tests should be written to support best information in case of failure. Currently I work for StxNext and I develop web services.

Zdjecie Michał Gałka

Michał Gałka

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

10Clouds

10Clouds to miejsce, gdzie z połączonych mocy kodu i designu powstają piękne aplikacje webowe i mobilne. W ciągu ponad siedmiu lat do zespołu dołączyło już ok. 90 Chmur (programistów, project managerów, designerów i innych) pracujących dla wielu klientów w najróżniejszych miejscach na świecie. Zaczynaliśmy od jednego biura w Warszawie, ale z czasem otworzyliśmy kolejne we Wrocławiu i Poznaniu. Korpo klimaty to zdecydowanie nie nasza bajka. Ufamy sobie, lubimy swobodę, szczerą komunikację i brak sztucznych barier. Cenimy elastyczność i kreatywność, wymianę wiedzy i pomysłów, czas wspólnie spędzany w miłej atmosferze. Chmury są ruchliwe, a niebo długie i szerokie, dlatego każdy pracownik ma swobodę pracy zdalnej. Oprócz trzech polskich miast 10Clouds można spotkać na konferencjach, meetupach i warsztatach - własnych (Acodemy i LOUDS) lub zewnętrznych, w różnych zakątkach Europy i nie tylko.

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa