PyWaw #99

Poniedziałek, 27.06.2022 18:30

Łukasz Sarnacki

Event Storming okiem programisty

Metoda nazwana "Event Storming" od lat zyskuje na popularności. Dla wielu osób zajmujących się architekturą czy analizą jest podstawową techniką odkrywania domeny biznesowej czy modelowania procesów biznesowych. Wiele materiałów online pokazuje jednak Event Storming na przykładzie wielogodzinnych lub wielodniowych spotkań, których facylitacja wymaga dużego doświadczenia i jest poza zasięgiem większości osób związanych z programowaniem. A co z indywidualnymi współpracownikami? Czy warto znać tę technikę, jeśli nie kierujesz projektem lub nie zarządzasz zespołem? Do czego można użyć tej techniki w codziennej pracy? Czy da się zaprojektować kod za pomocą kolorowych karteczek? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas mojej prezentacji. Jeśli ciekawią Cię odpowiedzi, to serdecznie zapraszam!

Łukasz Langa

Use typing to speed up your apps with mypyc

Type annotations are documentation. They're meant for humans to quickly figure out what arguments a given function accepts and what it returns. But can this information be utilized by Python to make code run faster? Yes and no! In this talk, we'll cover a few methods of optimizing code using type annotations. We'll talk about why good human-readable types aren't the same as types that a machine would want to get to optimize. We'll look at real-world optimized Cython code from EdgeDB, and real-world code compiled with mypyc (the Black auto-formatter).

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Łukasz Sarnacki

Łukasz Sarnacki Strona prelegenta

Niedawno dołączyłem do zespołu Wayflyer i tym samym przesiadłem się w pracy zawodowej z pisania kodu w Ruby na Pythona i z wypiekami na twarzy odkrywam kolejne ciekawe aspekty tego języka. Kilka lat temu wpadłem do króliczej nory z szyldem "Domain-Driven Design" i ciągle nie mogę znaleźć wyjścia. W związku z tym na przemian płaczę nad tym jak zepsułem projekty, nad którymi pracowałem w przeszłości lub fantazjuję o tym, jak dobrze zrobiłbym je teraz. Najbardziej interesuje mnie analiza systemów pod kątem dzielenia ich na moduły czy mikroserwisy. Jestem też wielkim fanem techniki Event Storming.

Zdjecie Łukasz Langa

Łukasz Langa Strona prelegenta

CPython Developer in Residence, Python 3.8 and 3.9 release manager, creator of Black, pianist, dad. Equally interested in music and software engineering, as a classically-trained pianist and a long-time contributor to the Python programming language. Loves to build software for musical instruments. Makes music under the RPLKTR moniker.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

AXA Avanssur

Jako AXA Avanssur jesteśmy jedną ze spółek międzynarodowej Grupy AXA. Nasz zespół tworzy ponad 100 specjalistów IT realizujących projekty programistyczne dla zagranicznych spółek AXA w Europie od 2012 roku. Na co dzień pracujemy w małych zespołach, w języku angielskim, tworząc i rozwijając aplikacje webowe do sprzedaży i obsługi produktów ubezpieczeniowych m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji, ale również do obrotu instrumentami finansowymi przez międzynarodową spółkę AXA Investment Managers. Pracujemy zgodnie z podejściem agile. Dzięki dużej swobodzie działania pobudzamy innowacyjność, kreatywność i motywację naszych pracowników, co pozwala elastycznie dostosowywać się do zmieniających się oczekiwań naszych partnerów biznesowych. Dbamy o to, aby nasze codzienne działania były oparte na dobrej współpracy w zespołach, otwartej komunikacji, proaktywności, otwartości na zmiany. Nasi pracownicy cały czas znajdują nowe możliwości rozwoju w ramach struktur wewnętrznych. Pracujemy w modelu hybrydowym z dużym naciskiem na pracę zdalną; nasze biuro znajduje się w Warszawie przy ul. Chłodnej 51 (okolice Ronda Daszyńskiego).

FLYR

We are on a path to become the single largest provider of commercial intelligence and automation across the travel and transportation industry. Starting with airlines, we provide the Cirrus Revenue Operating System™ that reshapes how travel and transportations businesses plan their commercial operation. We displace legacy data, forecasting, pricing, and reporting solutions with a single enterprise SaaS platform that leverages the latest advancements in deep learning, cloud computing, and user experience. Our hyper-accurate contextual forecasts enable the most effective scheduling, marketing, and leadership decisions while directly managing the pricing for billions of dollars worth of product and revenue.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Meta Przestrzeń, Koszykowa 61, Warszawa