PyWaw #88

Poniedziałek, 23.09.2019 18:30

Tadeusz Jankowski

Zastosowanie python w projektowaniu konstrukcji budowlanych przyszłości

Building Information Model to hasło które elektryzuje branże budowlaną od kilku lat i są ku temu ważne przyczyny. Większość nowych technologii wdrażanych w branży budowlanej wiąże się bezpośrednio lub pośrednio z tym zagadnieniem. Są to scentralizowane bazy danych przechowujące informacje o prowadzonym przedsięwzięciu konstrukcyjnym. Powszechny obraz pracy w budownictwie na dzień dzisiejszy obejmuje: wielu robotników wykonujących niewykwalifikowane czynności niezależnie od aury pogodowej inżynierów budownictwa, którzy oprócz pilnowania aspektów technicznych muszą zarządzać personelem produkcyjnym w oparciu o rozproszone informacje mail, telefon, excel mały stopień robotyzacji, automatyzacji robót sterty rysunków w formie papierowej, pdf lub w najlepszym wypadku CAD itd W konsekwencją powyższych stwierdzeń jest spadek produktywności, wzrost kosztów związanych z ukończeniem kontraktów, niedokończone budowy dróg, lotnisk, koleji itd. Pracownicy fizyczni w dobie łatwo dostępnych etatów w fabrykach żądają coraz większych stawek w branży budowlanej lub zmieniają branżę. Innymi słowy dotychczasowa formuła prowadzenia inwestycji budowlanych uległa wyczerpaniu i nie ma racji bytu w XXI wieku. Budownictwo i rolnictwo, które są podstawą każdej gospodarki charakteryzują się najmniejszym stopniem robotyzacji i produktywności. W mojej prezentacji m.in. na przykładzie skryptów IronPython nakreślę możliwości jakie daje połączenie technologii informatycznych i branży budowlanej, a tym samym zmiana dotychczasowego status quo.

Łukasz Langa

AsyncIO and Music

Can Python help a musician play hardware instruments? Is there anything specific about AsyncIO that makes it well suited to the task? Come see how AsyncIO can be used to aid music production and realtime performance through MIDI processing. First we will cover transformations of incoming MIDI signal, that is helping the musician play his hardware instruments in new, unique ways. Examples of such transformations are arpeggiators, MIDI channel multiplexers, legato-based portamento. We'll cover one of them from scratch. Then we'll move onto generative music, that is sequences generated procedurally. The musician specifies the tempo and the music scale, and a Python program generates music progressions on its own.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Tadeusz Jankowski

Tadeusz Jankowski Strona prelegenta

projektant mostowy BIM

Zdjecie Łukasz Langa

Łukasz Langa Strona prelegenta

CPython Developer in Residence, Python 3.8 and 3.9 release manager, creator of Black, pianist, dad. Equally interested in music and software engineering, as a classically-trained pianist and a long-time contributor to the Python programming language. Loves to build software for musical instruments. Makes music under the RPLKTR moniker.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

10Clouds

10Clouds to miejsce, gdzie z połączonych mocy kodu i designu powstają piękne aplikacje webowe i mobilne. W ciągu ponad siedmiu lat do zespołu dołączyło już ok. 90 Chmur (programistów, project managerów, designerów i innych) pracujących dla wielu klientów w najróżniejszych miejscach na świecie. Zaczynaliśmy od jednego biura w Warszawie, ale z czasem otworzyliśmy kolejne we Wrocławiu i Poznaniu. Korpo klimaty to zdecydowanie nie nasza bajka. Ufamy sobie, lubimy swobodę, szczerą komunikację i brak sztucznych barier. Cenimy elastyczność i kreatywność, wymianę wiedzy i pomysłów, czas wspólnie spędzany w miłej atmosferze. Chmury są ruchliwe, a niebo długie i szerokie, dlatego każdy pracownik ma swobodę pracy zdalnej. Oprócz trzech polskich miast 10Clouds można spotkać na konferencjach, meetupach i warsztatach - własnych (Acodemy i LOUDS) lub zewnętrznych, w różnych zakątkach Europy i nie tylko.

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Plecto

Plecto provides organizations with dashboard software designed to motivate and engage employees to perform. Every day, we help motivate more than 10,000 users across 30 countries to do just that. We're leveraging modern technologies to work with massive amounts of data, while striving for excellence in both communication and technical matters. We're happily contributing to open source and foster a positive, fun atmosphere in our offices in Aarhus and Warsaw.

Semantive

Semantive specjalizuje się w obszarach Big Data, Data Science i Cloud. Jesteśmy partnerami transformacji cyfrowej klientów na czterech kontynentach. Wspieramy firmy na każdym jej etapie: od tworzenia strategii, poprzez budowę systemów do przetwarzania dużych zbiorów danych, po ich analizę oraz aplikacje technik AI. Pracujemy z ludźmi, dlatego nasz sukces mierzymy ich personalnym i zespołowym rozwojem. Semantive założone jest przez inżynierów, więc techniczna jakość rozwiązań jest dla nas równie ważna co wartość biznesowa, którą dostarczamy naszym klientom. Jeśli chcesz pracować z czystym kodem, natywnymi rozwiązaniami chmurowymi, tworzyć infrastrukturę jako kod oraz być odpowiedzialnym za cały cykl życia dostarczanego rozwiązania to dołącz do nas. U nas masz otwartą drogę do szybkiego rozwoju. Będziemy wspierać Twoją ścieżkę kariery, którą sam zdefiniujesz a my Ci w tym pomożemy.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa