PyWaw #77

Poniedziałek, 25.06.2018 18:30

Michał Nowotka

Hash like you never done before Link do prezentacji

Prezentacja omówi dwie mniej znane techniki haszowania: Consistent hashing oraz Locality-sensitive hashing. Celem haszowania nie zawsze jest zmniejszenie prawdopodobieństwa kolizji. Czasami trzeba uwzględnić dodatkowe czynniki a niekiedy chcemy uzyskać efekt odwrotny od klasycznego zastosowania. Omówione techniki są przydatne w praktyce np. jeśli chcesz stworzyć swój własny CDN (jak Akamai) albo aplikację do rozpoznawania piosenek (jak Shazam) więc warto je mieć w swoim algorytmicznym warsztacie.

Przemek Gawroński

Autentyczna komunikacja - niezbędne spoiwo w każdym zespole i projekcie!

W ramach prelekcji przeprowadzimy krótki warsztat, w trakcie którego uczestnicy przekonają się co jest kluczem do efektywnego komunikowania się z drugą osobą oraz jak sprawić, aby ich interakcje były głębsze i bardziej znaczące. Obecność na 110%, jak roboczo nazywamy to narzędzie, umożliwia budowanie bardziej owocnych i twórczych relacji, zarówno w środowisku zawodowym jak i osobistym.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Michał Nowotka

Michał Nowotka Strona prelegenta

Engineering Manager w Snowflake, wcześniej Bolt i YouGov. Entuzjasta Pythona i otwartego oprogramowania.

Zdjecie Przemek Gawroński

Przemek Gawroński Strona prelegenta

Ex-programista, który swoją przygodę z Python'em rozpoczął 1999 roku od wersji 1.5.2. Do końca swojej kariery programistycznej w 2006 roku Python był głównym narzędziem. Choć z czasów programisty pozostało mu używanie Ubuntu oraz pisanie dłuższych maili w Vim'e, to często jest zapraszany przez firmy IT do wspierania ich w rozwoju kompetencji interpersonalnych w ich zespołach. Aktualnie Przemek jest konsultantem OD/OE, coachem, facylitatorem oraz trenerem, częścią międzynarodowego zespołu konsultantów w Scherer Leadership Center oraz nauczycielem Aikido. Pracuje głównie z wyższą kadrą menadżerską w obszarze rozwoju kompetencji przywódczych oraz rozwiązywaniu konfliktów.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

10Clouds

10Clouds to miejsce, gdzie z połączonych mocy kodu i designu powstają piękne aplikacje webowe i mobilne. W ciągu ponad siedmiu lat do zespołu dołączyło już ok. 90 Chmur (programistów, project managerów, designerów i innych) pracujących dla wielu klientów w najróżniejszych miejscach na świecie. Zaczynaliśmy od jednego biura w Warszawie, ale z czasem otworzyliśmy kolejne we Wrocławiu i Poznaniu. Korpo klimaty to zdecydowanie nie nasza bajka. Ufamy sobie, lubimy swobodę, szczerą komunikację i brak sztucznych barier. Cenimy elastyczność i kreatywność, wymianę wiedzy i pomysłów, czas wspólnie spędzany w miłej atmosferze. Chmury są ruchliwe, a niebo długie i szerokie, dlatego każdy pracownik ma swobodę pracy zdalnej. Oprócz trzech polskich miast 10Clouds można spotkać na konferencjach, meetupach i warsztatach - własnych (Acodemy i LOUDS) lub zewnętrznych, w różnych zakątkach Europy i nie tylko.

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Inhire

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa