PyWaw #73

Poniedziałek, 12.02.2018 18:30

Wojciech Barczyński

Metryki RED dla aplikacji REST z wykorzystaniem Prometheusa i AlertManagera Link do prezentacji

Zaprezentuje jak zaimplementować metryki według metodologi RED (Rate-Error-Duration) dla prostej aplikacji typu REST. Wykorzystamy Prometheusa do kolekcji metryk oraz AlertManagera do wysyłania alertów na podstawie metryk RED. Dobre metryki są kluczowe dla każdego oprogramowania w produkcji, a szczególnie istotne dla mikroserwisów, które są trudniejsze w utrzymaniu niż aplikacje monolityczne.

Dominik Kozaczko

PonyORM - nowatorskie podejście do optymalizacji SQL Link do prezentacji

PonyORM jest nową biblioteką oferującą dość nieszablonowe podejście w kwestii implementacji ORM. Dzięki sprytnym technikom generuje ona wysoce zoptymalizowany kod SQL. W prezentacji postaram się przedstawić mechanizm działania i zachęcić do śledzenia jej dalszego rozwoju.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Wojciech Barczyński

Wojciech Barczyński Strona prelegenta

Wojciech Barczynski is a Senior Software Engineer and Team Lead in newly open SMACC office in Warsaw. SMACC is a ML/AI FinTech from Berlin. Since 2015 SMACC, with the help of AI and Machine Learning, aims to fully automate accounting for small and medium-sized enterprises. As a trainer/lecturer freelancer, Wojciech helps people to master software engineering technologies and cloud solutions. He works closely with the WSB university in Wrocław and ALK in Warsaw. His interests are distributed systems, software development (Continuous Integration, Software Craftsmanship, TDD), system engineering, software architecture for cloud-ready applications. Wojciech's weapons of choice: Golang, Python, Java, Kubernetes, Traefik, Terraform, Consul, GCP and AWS.

Zdjecie Dominik Kozaczko

Dominik Kozaczko Strona prelegenta

Pogramista, pedagog, od niedawna CTO niedużego startupu. Miłośnik ruchu Open Source i języka Python, którego pomógł wprowadzić na maturę. Po 15 latach siedzenia w Django postanowił poromansować z FastAPI oraz mocniej wejść w HATEOAS.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

10Clouds

10Clouds to miejsce, gdzie z połączonych mocy kodu i designu powstają piękne aplikacje webowe i mobilne. W ciągu ponad siedmiu lat do zespołu dołączyło już ok. 90 Chmur (programistów, project managerów, designerów i innych) pracujących dla wielu klientów w najróżniejszych miejscach na świecie. Zaczynaliśmy od jednego biura w Warszawie, ale z czasem otworzyliśmy kolejne we Wrocławiu i Poznaniu. Korpo klimaty to zdecydowanie nie nasza bajka. Ufamy sobie, lubimy swobodę, szczerą komunikację i brak sztucznych barier. Cenimy elastyczność i kreatywność, wymianę wiedzy i pomysłów, czas wspólnie spędzany w miłej atmosferze. Chmury są ruchliwe, a niebo długie i szerokie, dlatego każdy pracownik ma swobodę pracy zdalnej. Oprócz trzech polskich miast 10Clouds można spotkać na konferencjach, meetupach i warsztatach - własnych (Acodemy i LOUDS) lub zewnętrznych, w różnych zakątkach Europy i nie tylko.

Codilime

CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa