PyWaw #71

Poniedziałek, 27.11.2017 18:30

Marek Majkowski

Functional Reactive Programming in Python

We were building a DDoS mitigation pipeline for Cloudflare. The general design of the system wasn't anything fancy, but it had an interesting piece of glue code in the middle. It quickly became obvious, that the best way to express this "glue" is going to be in a functional reactive programming style. We also realized that the code must be accessible to our less qualified colleagues. Instead of using Elm or Haskell we decided to go for readable Python. Over the years many people tried to build functional programming engines in Python, to various degrees of success. Our needs were special, and after studying available engines, we decided to build our own. In this talk, I'll describe the current state of the art of FRP in Python, our needs, and the code we wrote. I don't consider myself an FRP expert (Nor Elm, nor Haskell!) but I can attest that our tiny FRP engine (257 lines of python) is definitely the hardest code I ever worked with.

Jakub Wilkowski

5 cool features of PostgreSQL 10

New version of PostgreSQL, according to it's authors 'The world's most advanced open source database' was recently released. I will take you for a brief tour around 5 new or improved, really important features of Postgres 10. Experienced users will find many intricacies presented and for newcomers in Postgres universum I will try to show it's magic and why it's fun.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Marek Majkowski

Marek Majkowski

After fruitful encounters with such diverse topics as high performance key value databases, distributed queueing systems, making real time web communication enjoyable, and accelerating the time so that testing servers and protocols takes seconds, Marek Majkowski finally settled for working on DDoS mitigation in the CloudFlare London office, where he appreciates most the parking space for his motorbike. Find me on Twitter @majek04

Zdjecie Jakub Wilkowski

Jakub Wilkowski Strona prelegenta

Python developer @ 10Cloduds. Wcześniej związany z telekomunikacją, zarówno przez pracę jak i studia. Od liceum unikałem programowania jak tylko mogłem, ale w końcu mnie dopadło. Lubię dziwną muzykę, fikuśne piwa i moją wiecznie pełną listę rzeczy to-do.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

10Clouds

10Clouds to miejsce, gdzie z połączonych mocy kodu i designu powstają piękne aplikacje webowe i mobilne. W ciągu ponad siedmiu lat do zespołu dołączyło już ok. 90 Chmur (programistów, project managerów, designerów i innych) pracujących dla wielu klientów w najróżniejszych miejscach na świecie. Zaczynaliśmy od jednego biura w Warszawie, ale z czasem otworzyliśmy kolejne we Wrocławiu i Poznaniu. Korpo klimaty to zdecydowanie nie nasza bajka. Ufamy sobie, lubimy swobodę, szczerą komunikację i brak sztucznych barier. Cenimy elastyczność i kreatywność, wymianę wiedzy i pomysłów, czas wspólnie spędzany w miłej atmosferze. Chmury są ruchliwe, a niebo długie i szerokie, dlatego każdy pracownik ma swobodę pracy zdalnej. Oprócz trzech polskich miast 10Clouds można spotkać na konferencjach, meetupach i warsztatach - własnych (Acodemy i LOUDS) lub zewnętrznych, w różnych zakątkach Europy i nie tylko.

Codilime

CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).

DaftCode

W Daftcode tworzymy oprogramowanie. Jesteśmy zgranym zespołem młodych programistów i designerów, budujących nowoczesne aplikacje dla biznesu. Dopasowujemy różnorodne technologie do konkretnych potrzeb. Robimy oprogramowanie desktop i mobile oraz wydajne aplikacje internetowe. Z Pythonem jesteśmy po imieniu. Jeżeli tobie również nie jest obcy i chciałbyś z nami pracować – napisz do nas!

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa