PyWaw #70

Poniedziałek, 16.10.2017 18:30

Kamil Szymański

Nailing down bugs in distributed systems Link do prezentacji

Finding bugs in distributed systems is challenging. Finding bugs on production in distributed systems is even harder due to time pressure, especially if the bug is on critical path. At times like that you can't afford guessing what's wrong, you have to take decisions based on real data. In this slides-free session we will see how can we use live data for making bugs discovery quicker and finding root causes of such bugs easier. Moreover we'll see how to roll out fixes to production in almost no time.

Wojciech Barczyński

Kubernetes - taking the red pill, introduction Link do prezentacji

For us developers, the infrastructure could vanish. We do not like all the chef, puppets, ansible, salts, instances, images... they always come in our way. Kubernetes might bring us to a blissful state where the infrastructure is (almost*) invisible. The Kubernetes concepts are simple and easy to work with. High-availability is built-in. Prometheus, traefik, EFK and many other tools integrated seamlessly. After introducing Kubernetes, I will share my experience in moving companies (FinTech, mobile fashion app) from AWS to K8S and setting up Continuous Deployment for them. Especially, I will cover how much smarter and independent your software components must be to run on K8S (e.g., self-checks, built-in monitoring integration).

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Kamil Szymański

Kamil Szymański Strona prelegenta

software developer, JVM & open-source enthusiast, develops D2C investment platform @ Pragmatic Coders

Zdjecie Wojciech Barczyński

Wojciech Barczyński Strona prelegenta

Wojciech Barczynski is a Senior Software Engineer and Team Lead in newly open SMACC office in Warsaw. SMACC is a ML/AI FinTech from Berlin. Since 2015 SMACC, with the help of AI and Machine Learning, aims to fully automate accounting for small and medium-sized enterprises. As a trainer/lecturer freelancer, Wojciech helps people to master software engineering technologies and cloud solutions. He works closely with the WSB university in Wrocław and ALK in Warsaw. His interests are distributed systems, software development (Continuous Integration, Software Craftsmanship, TDD), system engineering, software architecture for cloud-ready applications. Wojciech's weapons of choice: Golang, Python, Java, Kubernetes, Traefik, Terraform, Consul, GCP and AWS.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

10Clouds

10Clouds to miejsce, gdzie z połączonych mocy kodu i designu powstają piękne aplikacje webowe i mobilne. W ciągu ponad siedmiu lat do zespołu dołączyło już ok. 90 Chmur (programistów, project managerów, designerów i innych) pracujących dla wielu klientów w najróżniejszych miejscach na świecie. Zaczynaliśmy od jednego biura w Warszawie, ale z czasem otworzyliśmy kolejne we Wrocławiu i Poznaniu. Korpo klimaty to zdecydowanie nie nasza bajka. Ufamy sobie, lubimy swobodę, szczerą komunikację i brak sztucznych barier. Cenimy elastyczność i kreatywność, wymianę wiedzy i pomysłów, czas wspólnie spędzany w miłej atmosferze. Chmury są ruchliwe, a niebo długie i szerokie, dlatego każdy pracownik ma swobodę pracy zdalnej. Oprócz trzech polskich miast 10Clouds można spotkać na konferencjach, meetupach i warsztatach - własnych (Acodemy i LOUDS) lub zewnętrznych, w różnych zakątkach Europy i nie tylko.

Codilime

CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa