PyWaw #7

Poniedziałek, 12.12.2011 18:00

Piotr Betkier

Mockowanie w testach automatycznych w kontekście Pythona Link do prezentacji

Tworzenie testów automatycznych do rozwijanego oprogramowania to dziś podstawa, związane są z tym jednak pewne problemy. Często natrafiamy na przykład na zależności do obiektów (części systemu) niedeterministycznych, wykonujących czasochłonne operacje czy pozostających poza naszą kontrolą. W ramach prezentacji pokażę jak rozwiązywać te problemy w Pythonie za pomocą mockowania. Przedstawię między innymi wygodną bibliotekę Mock, którą można wykorzystać, aby ucinać zależności do kłopotliwych obiektów.

Marcin Mincer

Scrum/Kanban/whatever - sprytne zarządzanie projektami Link do prezentacji

Przemek Lewandowski

PyWaw w 2011 roku - retrospekcje, wnioski, przyszłość Link do prezentacji

Krótkie podsumowanie działalności PyWaw oraz przedstawienie pomysłów i możliwych kierunków dalszego rozwoju.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Piotr Betkier

Piotr Betkier Strona prelegenta

Na co dzień rozwija backendowe usługi i aplikacje webowe w Allegro, wcześniej szukał bozonu Higgsa w CERN. Przez większość czasu żyje w świecie Javy i JVM, ale chętnie wraca do Pythona. W ramach odskoczni od IT uwielbia aktywny wypoczynek pod każdą postacią.

Zdjecie Marcin Mincer

Marcin Mincer Strona prelegenta

Zdjecie Przemek Lewandowski

Przemek Lewandowski Strona prelegenta

Współzałożyciel firmy Sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów przetwarzania danych oraz aplikacji mobilnych i webowych, dając swoim klientom jakość i wsparcie. Przemek odpowiada za technologiczną stronę firmy oraz jej ciągły rozwój, wybierając odpowiednie technologie, dobierając zasoby i stojąc na straży jakości projektów. Przemek wierzy w moc społeczności w świecie technologii - dlatego współorganizuje comiesięczne spotkania programistów technologii Python, PyWaw.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa