PyWaw #65

Poniedziałek, 13.02.2017 18:30

Sebastian Buczyński

Utrzymywalne oprogramowanie Link do prezentacji

W karierze programisty przychodzą takie dni, gdy zamiast przerabiać kawę na feature’y musi przerzucić się na wytwarzanie bugfiksów z melisy. Utrzymywanie projektów informatycznych to duże wyzwanie, proporcjonalne do rozmiaru projektu, długości jego życia i tempa wprowadzania nowych funkcjonalności. Sprawy nie ułatwia nieaktualna dokumentacja (o ile w ogóle jakaś jest), kiepska jakość kodu napisanego przez “tych innych” oraz wciąż napływające zgłoszenia o nowych błędach. W tej prezentacji chciałbym przedstawić kilka metod, które mogą w wydatny sposób polepszyć jakość życia osób utrzymujących projekt, jednocześnie nie zatrzymując developmentu.

Jacek Śmietański

Biologia pythona Link do prezentacji

W ostatnich latach w naukach przyrodniczych dokonał się ogromny postęp technologiczny. Przykładowo, badania genetyczne nie muszą być już ograniczane do analizy pojedynczych genów - w krótkim czasie i stosunkowo niewielkim kosztem jesteśmy w stanie określić sekwencję całego genomu człowieka (ponad 3 mld elementów w nici DNA). Wciąż jednak wyzwaniem pozostaje efektywna i kompleksowa analiza surowych danych eksperymentalnych oraz wydobycie z nich maksimum użytecznych informacji. W trakcie prelekcji przedstawię "gorące" tematy bioinformatyczne i wyjaśnię dlaczego do implementacji zarówno prostych funkcji, jak i rozbudowanych aplikacji, bioinformatycy najchętniej wybierają pythona. Pokażę też kilka pythonowych narzędzi ułatwiających codzienną pracę bioinformatyka.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Sebastian Buczyński

Sebastian Buczyński Strona prelegenta

Trener w Bottega IT Minds oraz lider techniczny w Sauce Labs z obsesją na punkcie optymalizowania procesów wytwarzania oprogramowania. Ma ponad dekadę komercyjnego doświadczenia w rozmaitych firmach - produktowych, start-upach oraz software housie. Bloguje pod adresem https://breadcrumbscollector.tech oraz prowadzi newsletter pythoneer.guru. Autor książki o Implementowaniu czystej architektury w Pythonie

Zdjecie Jacek Śmietański

Jacek Śmietański Strona prelegenta

Bioinformatyk. Adiunkt w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje również jako projektant algorytmów w firmie EPAM. Specjalizuje się w analizach struktur molekularnych, głównie RNA - badanie oddziaływań, przewidywanie struktur przestrzennych na podstawie liniowych sekwencji nukleotydów. Wykorzystuje techniki eksploracji danych oraz uczenia maszynowego. Posiada też praktyczne doświadczenie w automatycznym przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazów, w szczególności obrazów medycznych. Po godzinach kolekcjoner biletów (jeśli macie jakieś wykorzystane, niepotrzebne bilety, przynieście na spotkanie) oraz zapalony geokeszer.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Codilime

CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa