PyWaw #6

Poniedziałek, 14.11.2011 18:00

Konrad Hałas

django-piston - czyli RESTfulowe API w 5 minut Link do prezentacji

W dzisiejszych czasach webaplikacji z "bogatym" frontendem tworzenie REST'owego API w naszych projektach jest koniecznością. Prezentacja przedstawia bibliotekę django-piston ułatwiającą ten proces w serwisach opartych o framework Django.

Magdalena Wójcik

Sprint z PyLadies - co, jak, gdzie, kiedy i dlaczego? Link do prezentacji

Łukasz Rekucki

Wzorzec DeclarativeMetaclass Link do prezentacji

Marek Stępniowski

Wzorce projektowe i architektura większych aplikacji w Pythonie Link do prezentacji

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Konrad Hałas

Konrad Hałas Strona prelegenta

Konrad jest programistą specjalizującym się w tworzeniu backendowych aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Senior engineer w xCheck oraz CTO w Ulala Chef. Swoją pasję dzielenia się wiedzą realizuje jako trener, prowadząc szkolenia, głównie z tematów związanych z Pythonem. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.

Zdjecie Magdalena Wójcik

Magdalena Wójcik

Magda od wielu lat jest programistką. Ostatnio skłania się w stronę Data Science. Kiedy nie programuje, uczy programowania. Zorganizowała trzy edycje Rails Girls Warsaw - warsztatów edukacyjnych z Ruby on Rails skierowanych głównie do kobiet. Dodatkowo współprowadzi podstawowy kurs Pythona w Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pomaga studentom kierunków humanistycznych i społecznych odnaleźć się w strumieniach kodu.

Zdjecie Łukasz Rekucki

Łukasz Rekucki Strona prelegenta

Zdjecie Marek Stępniowski

Marek Stępniowski Strona prelegenta

Przepracował kilka lat w Motorola Mobility, Google i Amazon, a obecnie zajmuje się hydrauliką danych w Datadogu. Biegacz. Fotograf. Współtwórca scenariusza Django Carrots. Zanudza uczestników PyWaw swoimi prezentacjami już od 2011 roku.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa