PyWaw #55

Poniedziałek, 29.02.2016 18:30

Paweł Gałwa

Wyręczamy PKW Case Study

Przez ponad rok czekaliśmy na opublikowanie wyników wyborów samorządowych z 2014 roku dla Warszawy i ostatecznie zrobiło to stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Link do strony: http://pkw.miastojestnasze.org/#/ Chciałbym zrobić case study tego projektu, gdyż większość pracy, jaką tam wykonałem, była zrobiona dzięki użyciu python (oraz django framework). Przy okazji zamierzam również opowiedzieć dlaczego warto robić projekty zaangażowane społecznie, ale to już zupełnie jako dodatek. Link do repozytorium backendowego: https://github.com/miastojestnasze/wyborySam2014 Link do prezki na meet.js, gdzie połowa jej dotyczy Wyręczamy PKW (ale nie było zbyt technicznie, bo to event js'owy). http://miastojestnasze.github.io/pkwpres/

Szczepan Zalega

OpenAPI jako sposób na stworzenie i utrzymanie testowalnej dokumentacji REST API

W dobie agile i start-up'ów nikt nie ma czasu na utrzymywanie aktualnej dokumentacji zwłaszcza, kiedy po spotkaniu z klientem trzeba dodać nową funkcjonalność albo zrobić szybką łatę na masterze. Tak rosnący dług technologiczny może zacząć mścić się poprzez rosnący średni czas wprowadzania zmian do projektu albo nieoczekiwanych zachowań systemu. Ale czy skoro używamy komputerów, to czy nie mogą one same tworzyć tej dokumentacji? OpenAPI jest jedną z odpowiedzi.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Paweł Gałwa

Paweł Gałwa Strona prelegenta

Programista od dwóch lat, wcześniej dziennikarz. Aktualnie zajmuje się frontendem oraz patrzeniem na ręce backendowej części zespołu. Poza tym aktywista miejski, który uwielbia pracować z ludźmi.

Zdjecie Szczepan Zalega

Szczepan Zalega

Python Sofware Developer w Growbots. Wcześniej programista NLP i certyfikowany tester. Po godzinach gracz Supreme Commander'a.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Codilime

CodiLime jest firmą informatyczną założoną przez wybitnych algorytmików, absolwentów matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Znaczna część programistów zatrudnionych w CodiLime posiada doświadczenia zawodowe z pracy w międzynarodowych siedzibach takich firm jak Google, Facebook, Microsoft, NVIDIA czy UBS (Union Bank of Switzerland). CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, jak również Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów związanych z Badaniami i Rozwojem dla dużych międzynarodowych Klientów inwestujących w rozwiązania technologiczne w obszarch BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networking).

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa