PyWaw #53

Poniedziałek, 30.11.2015 18:30

Kamil Warguła

Wykorzystanie klastra Apache Mesos w deploymencie aplikacji pythonowych Link do prezentacji

Dzisiejsze aplikację internetowe poddawane są zróżnicowanemu obciążeniu w ciągu tygodni, dni a nawet godzin. Wykorzystanie zasobów jest ważną kwestią w utrzymywaniu aplikacji i panowaniu nad budżetem. Podczas prezentacji chciałbym przedstawić, jak w łatwy sposób można wykorzystać potencjał klastra Apache Mesos do deployowania aplikacji pythonowych. Opowiem o tym jak przygotować i uruchomić aplikację pythonową na klastrze Mesos, oraz w jaki sposób minimalnym kosztem automatycznie skalować ją do dziesiątek, a nawet setek instancji.

Mateusz Paprocki

SymPy - matematyka w Pythonie

SymPy jest biblioteką matematyczną (systemem algebry komputerowej lub komputerowym systemem obliczeń symbolicznych), która została napisana od podstaw w języku Python i używa go jako narzędzia interakcji (nie trzeba uczyć się nowego języka programowania, jak w przypadku większości innych systemów tego typu). W ramach wykładu zostaną omówione idee stojące za powstaniem SymPy oraz jego podstawowe funkcje. Zaprezentowane zostaną również przykładowe zastosowania SymPy.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Kamil Warguła

Kamil Warguła Strona prelegenta

Software Engineer w Grupie Allegro. Miłośnik wolnego oprogramowania. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką.

Zdjecie Mateusz Paprocki

Mateusz Paprocki

Z zawodu inżynier oprogramowania. Obecnie pracownik Continuum Analytics. Zawodowo oraz prywatnie pracuję nad różnymi projektami w ramach otwartego oprogramowania, w szczególności współtworzę system algebry komputerowej SymPy. W wolnych chwilach uprawiam kolarstwo górskie i startuję w maratonach MTB.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa