PyWaw #45

Poniedziałek, 09.02.2015 18:30

Michał Chałupczak

Red, ???, Green, PROFIT! - niedoceniany zysk z TDD czyli jak małe kroczki budują dobre algorytmy Link do prezentacji

W swojej prezentacji przedstawię to co jest często niedostrzeganym skutkiem praktykowania TDD. Przy pomocy TDD The Hard Way rzucę więcej światła na transformacje, które algorytm przechodzi w drodze do pełnej funkcjonalności. Przyjdź i zobacz czego ja nauczyłem się od mistrzów mojego rzemiosła.

Kaja Milanowska

Zapisane w genach, czyli Python a tajemnice naszego genomu Link do prezentacji

Chciałabym przedstawić najnowsze metody badań wykorzystywane np. w diagnostyce raka. Przybliżę Sekwencjonowanie Nowej Generacji, ideę medycyny spersonalizowanej oraz bioinformatykę, a także powiem, gdzie jest w tym wszystkim miejsce na Pythona.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Michał Chałupczak

Michał Chałupczak Strona prelegenta

Michał jest z Krakowa. W dzień jest mężem, tatą i programistą. W pracy podąża za Manifesto for Software Craftsmanship, Hacker Way i Zen of Python. Wieczorem i nocą zajmuje się pracą dla społeczności. Prowadzi spotkania Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik, angażuje się w organizację warsztatów i konferencji związanych z tym językiem. Jak już znajdzie wolny czas to lubi wypić dobre piwo czy spróbować gry na kolejnym instrumencie muzycznym. Choć po nim tego nie widać, to lubi się dużo ruszać.

Zdjecie Kaja Milanowska

Kaja Milanowska Strona prelegenta

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biologia, specjalność bioinformatyka. Adiunkt w Zakładzie Ekspresji Genów, Wydział Biologii UAM. Programistka Django, ekspert w analizie danych pochodzących z sekwencjonowania nowej generacji oraz tworzenia biologicznych baz danych. Współwłaścicielka firmy bioinformatycznej - VitaInSilica. Miłośniczka kobiet w biznesie i IT - dlatego też współorganizuje spotkania PyLadies Poland. Biegacz-amator z zaliczonymi paroma podiami o zapędach w kierunku maratonów (także ultra), biegów górskich, biegów na orientację i różnych dziwnych odmian biegania. Początkująca (bardzo) rowerzystka MTB.

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa