PyWaw #43

Poniedziałek, 15.12.2014 18:30

Ania Wszeborowska

Zupdatuj się sam zanim ktoś cię zupdatuje - czyli o samoaktualizujących się aplikacjach desktopowych Link do prezentacji

Dystrybucja aplikacji desktopowej to często więcej niż stworzenie windowsowych binarek. Ważne może okazać się wyposażenie jej w mechanizm automatycznego pobierania i aplikowania aktualizacji, który, gdy coś pójdzie nie tak, nie popsuje nam przy okazji całej instalacji. Zobaczymy także dlaczego tworzenie przenośnych aplikacji na platformy linuxowe jest trudniejsze niż w przypadku Windowsów.

Piotr Maliński

Gdy Ember spotka Django - dynamiczny frontend dla pythonistów Link do prezentacji

Ember to JavaScriptowy framework pozwalający tworzyć złożone aplikacje "na jednej stronie" z wykorzystaniem RESTowych żródeł danych. Prezentacja tego dzieła odkryje nieoczekiwane podobieństwa z aplikacjami Django, co może zainteresować wszystkich backendowców pragnących zagłębić się w frontend swoich aplikacji.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Ania Wszeborowska

Ania Wszeborowska Strona prelegenta

Programistka wykorzystująca Pythona gdzie się da. Entuzjastka dzielenia się zarówno kodem, jak i wiedzą. Do tego właśnie zachęca organizując spotkania społeczności PyLadies Poland. Uzależniona od ciągłego bycia w ruchu.

Zdjecie Piotr Maliński

Piotr Maliński Strona prelegenta

Twórca serwisu python.rk.edu.pl, programista wykorzystujący Pythona do tworzenia aplikacji webowych. W pogodne noce siedzi na balkonie razem z dużym pomarańczowym teleskopem i fotografuje rozgwieżdżone niebo. W pochmurne dni szuka kolejnych miejsc, gdzie można by wykorzystać Pythona. Niegdyś programista PHP...

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Allegro

At Allegro, we build and maintain some of the most distributed and scalable applications in Central Europe. This poses many challenges, starting with architecture and design, through the choice of technologies, code quality and performance tuning, and ending with deployment and devops. Visit allegrotech.io, where our engineers share their experiences and write about some of the interesting things taking place at the company.

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa