PyWaw #42

Poniedziałek, 17.11.2014 18:30

Kamil Chmielewski

Developer Experience - budowanie narzędzi dla programistów Link do prezentacji

Python będąc częścią standardu Linuxa stał się językiem, w którym bardzo często implementuje się narzędzia dla programistów. Są proste, małe, przenośne i pozwalają na użycie i rozszerzanie ich przez łączenie z innymi narzędziami. Podczas prezentacji pokażę swój warsztat, który pozwala mi minimalnym nakładem dostarczać funkcjonalność innym programistom zgodnie z filozofią Unix'a.

Marcin Kliks

Droga do lepszego oprogramowania Link do prezentacji

Lekcje wyniesione z blisko 3 letniego developmentu projektów Open Source Allegro w języku Python na przykładzie Selena, Ralph, Tipboard. Jak TDD sprawdza się w skomplikowanym świecie Data Center? Jak pogodzić funkcjonalności Open Source z firmowymi potrzebami? Jakie frameworki Pythonowe okazały się pustymi obietnicami, a które zdobyły nasze uznanie w developmencie? W 30 minut opowiem o drodze do lepszego oprogramowania.

Rodolfo Carvalho

Concurrency and parallelism in Python 4k Link do prezentacji

In this talk I'll complain about the poor language support for concurrency we have right now in Python 3.x and how it affects my life. Then I'll show a bright path for your future -- Python 4k, and a remedy solution for Python 2.x and 3.x.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Kamil Chmielewski

Kamil Chmielewski Strona prelegenta

Poszukiwacz rozwiązań OpenSource dostarczających wartość, który często z tego powodu trafia do świata Pythona. Czasem programista, tester, scrum master, product owner, lider zespołu albo architekt.

Zdjecie Marcin Kliks

Marcin Kliks

Infrastructure Development Team Leader w Allegro Group. Pragmatyczny twórca oprogramowania wyznający „Fat software manifesto”. Wielbiciel prostoty, i takiego tworzenia oprogramowania aby było dostępne, wydajne i sexy.

Zdjecie Rodolfo Carvalho

Rodolfo Carvalho Strona prelegenta

Rodolfo is a long time Pythonista coming from Rio de Janeiro, Brazil. He founded the Coding Dojo Rio, a successful effort to share knowledge and build a community. His curiosity and avidity has taken him to visit several cities, and live in Lisbon, Beijing and now Cracow. He and his team introduced Python technology to the system behind Base, the Intelligent Sales Productivity Platform.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Allegro

At Allegro, we build and maintain some of the most distributed and scalable applications in Central Europe. This poses many challenges, starting with architecture and design, through the choice of technologies, code quality and performance tuning, and ending with deployment and devops. Visit allegrotech.io, where our engineers share their experiences and write about some of the interesting things taking place at the company.

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Padbar, Marszałkowska 115