PyWaw #41

Poniedziałek, 13.10.2014 18:30

Krzysztof Figaj

“To tylko kilka zmian w labelkach…” czyli o problemach globalizacji

W życiu wielu projektów przychodzi taki moment, że klient choć jest bardzo wzruszony możliwością zakupu naszego produktu, to chciałby dokonać kilku zmian - ot takich tyci np. chciałby mieć interfejs po francusku. To ten moment, kiedy odchodzimy z półkrzywym uśmiechem, bo to tylko “pikuś na pół dnia roboty i parę labelek to przerobienia”. Jeśli chcecie uniknąć problemów i dowiedzieć się jak w tym kontekście myśleć o projekcie webowym, na przykładzie czystej aplikacji Django, Django używającej Jinjy, a także szablonów javascriptowych, to zapraszam na tę prezentacje.

Tomasz Ducin

A co jeśli nie mamy API? Link do prezentacji

Single-page apps stają się coraz popularniejsze, jednocześnie stawiając nam nowe wyzwania. Chcielibyśmy odseparować testowanie client-side i server-side. Chcielibyśmy także móc developować obie strony w pełni niezależnie. A co, jeśli w danym momencie nie mamy lub nie chcemy mieć API? Pokażę, jak w łatwy sposób można temu zaradzić.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Krzysztof Figaj

Krzysztof Figaj Strona prelegenta

Krzysztof Figaj ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Infromatyka wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jest stypendystą programu UE-Canada Mobility. Zawodowo Pythonem zajmuje się od 5 lat. Obecnie pracuje w firmie Applause.

Zdjecie Tomasz Ducin

Tomasz Ducin Strona prelegenta

Zawodowo programuję od 7 lat, głównie z wykorzystaniem JavaScriptu, Pythona i Javy. Obecnie pracuję w firmie Cybercom Poland jako Senior Software Consultant. Interesuję się nowymi technologiami oraz nowoczesnym podejściem do tworzenia oprogramowania (TDD, CI, scrum, etc). Słucham muzyki kiedy tylko się da, w wolnej chwili bywam w kinie lub teatrze, a weekendy lubię spędzać podróżując. Aha, uwielbiam (Monty) Pythona!

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Padbar, Marszałkowska 115