PyWaw #40

Poniedziałek, 22.09.2014 18:30

Jędrzej Nowak

CodernityDB, fast, pure Python, NoSQL database Link do prezentacji

CodernityDB to szybka, otwartoźródłowa (wydana na licencji Apache 2.0), napisana tylko i wyłącznie w Python (brak zależności od bibliotek 3cich), baza danych z nurtu NoSQL. Posiada dodatkowy serwer HTTP wraz z biblioteką kliencką która zapewnia 100% kompatybilność z wersją wbudowaną. Talk zacznie się od szybkiego przeglądu procesu testowania i tworzenia CodernityDB, potem przejdziemy przez funkcje (z przykładami) i zakończymy krótkim pokazem CodernityDB-PClient + CodernityDB-HTTP.

Ola Sitarska

Walka z imposter syndrome: lekcje z Django Girls Link do prezentacji

Przygotowanie tutoriala tworzenia stron internetowych przy użyciu Pythona i Django na warsztaty dla kobiet, które nigdy wcześniej nie programowały, wymagało ode mnie ogromnej empatii. To sprawiło, że wszystkie uczucia które towarzyszyły mi gdy uczyłam się programować wróciły i przypomniały mi jak długą i trudną drogę musiałam przejść żeby wreszcie zaufać sobie i stwierdzić, że nie muszę ukrywać swojego kodu, bo potrafię programować. Jako ludzie kreatywni walczymy z dużą dozą wątpliwości do naszych umiejętności, doświadczenia czy sukcesów. Wszyscy znamy uczucie inspiracji i chęci do zrobienia czegoś, a następnie frustracji do punktu w którym nie chcemy już próbować tego jeszcze raz. Opowiem o tym czego nie wiemy, że nie wiemy i jak sprawić by uczyć lepiej siebie i efektywniej dzielić się wiedzą z innymi. Wszystko to na podstawie lekcji które wyciągnęłyśmy z tworzenia tutoriala i pierwszych warsztatów Django Girls.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Jędrzej Nowak

Jędrzej Nowak

Entuzjasta i ekspert w dziedzinach grid i cloud computingu. Zwolennik baz z rodziny NoSQL (ale nie fanboj). Skupiam się głównie na rozwiązaniach backendowych (nie, nie w rozumieniu backendów webowych). Zawsze otwarty na nowe pomysły. Zawodowo współwłaściciel w Codernity s.c., gdzie od 2011 roku powstają wysokodostępne systemy informatyczne. Myślę że nic nie jest niemożliwe, wystaczy napisać “trochę” kodu Python.

Zdjecie Ola Sitarska

Ola Sitarska Strona prelegenta

Za dnia programuje w Pythonie i rozwija swoją firmę, Issue Stand. Po godzinach organizuje Makerland, Make Things i udziela się w lokalnych społecznościach. Zorganizowała w Warszawie DjangoCon Europe 2013.

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Padbar, Marszałkowska 115