PyWaw #4

Poniedziałek, 12.09.2011 18:00

Przemek Lewandowski, Szymon Teżewski

Geohash i wyszukiwanie w pobliżu Link do prezentacji

Geohash to algorytm geokodowania, który tworzy hierarchiczną strukturę danych dzieląc przestrzeń na kształt siatki. Z prezentacji dowiesz się w jaki sposób działa algorytm oraz jak można go wykorzystać w praktyce. Poznasz także inne alternatywne rozwiązania.

Łukasz Balcerzak

Systemy kontroli wersji zarządzane w Pythonie Link do prezentacji

Konrad Gawda

Scapy - pakiety sieciowe na pythonowym warsztacie Link do prezentacji

Sniffowanie, generowanie pakietów, analizowanie sieci, a nawet trochę wizualizacji - jest do tego fajny pythonowy framework. Nazywa się Scapy. Opowieść teoretyczna i pokaz na żywo.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Przemek Lewandowski

Przemek Lewandowski Strona prelegenta

Współzałożyciel firmy Sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów przetwarzania danych oraz aplikacji mobilnych i webowych, dając swoim klientom jakość i wsparcie. Przemek odpowiada za technologiczną stronę firmy oraz jej ciągły rozwój, wybierając odpowiednie technologie, dobierając zasoby i stojąc na straży jakości projektów. Przemek wierzy w moc społeczności w świecie technologii - dlatego współorganizuje comiesięczne spotkania programistów technologii Python, PyWaw.

Zdjecie Szymon Teżewski

Szymon Teżewski Strona prelegenta

Magister informatyki, szczególnie zainteresowany sztuczną inteligencją, który na co dzień tworzy lepszy internet. W wolnym czasie pisze opowiadania i sadzi warzywa.

Zdjecie Łukasz Balcerzak

Łukasz Balcerzak Strona prelegenta

Łukasz Balcerzak uzyskał stopień inżyniera na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Pracował jako pentester (Avet) oraz programista (Etelko, Setjam). Cały czas próbuje nowych technologii, jednak koduje głównie w Python'ie. Dużo uwagi przykłada do jakości kodu, testowania i upraszczania procesu wytwarzania oprogramowania. Jako miłośnik wolnego oprogramowania pomaga w wielu projektach, m.in. Django, tox, nose, dulwich, homebrew, hubot etc. Stworzył też kilka własnych: django-guardian, porunga, vcs

Zdjecie Konrad Gawda

Konrad Gawda Strona prelegenta

Zwolennik Pythona, Linuxa i Open Source. Popularyzator rozwiązań chmurowych, trener programowania, znawca sieci telekomunikacyjnych. Posiadacz patentów wydanych przez Polski Związek Żeglarski i Urząd Patentowy USA. Widywany na PyWaw od pierwszego spotkania.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa