PyWaw #36

Poniedziałek, 19.05.2014 18:30

Wojtek Erbetowski

Designing API for mobile apps Link do prezentacji

Wiele pracy inwestuje się w projektowanie widoków, dzięki którym zewnętrzna komunikacja będzie dla użykownika aplikacji mobilnej jak najmniej widoczna. Niestety, istnieje przeszkoda, której programiści aplikacji mobilnych nie są w stanie pokonać - wolna komunikacja z zewnętrznymi serwisami w świecie słabej jakości połaczeń z internetem. Pomoc w tej sytuacji mogą otrzymać współpracując ściśle z programistami backend. Prezentacja zawiera dużą dawkę wiedzy o tym jak projektować i optymalizować API dedykowane dla aplikacji mobilnych, a także bezcenne doświadczenia prosto z pola walki.

Marcin Karkocha

Projektowanie API dla aplikacji wieloplatformowych Link do prezentacji

Z czasów aplikacji desktopowych i serwisów internetowych dość płynnie przeszliśmy w czasy inteligentnych zegarków, telewizorów, lodówek, telefonów, tabletów i wielu innych urządzeń. Idea pisania aplikacji która będzie miała wszystkie potrzebne do działania dane się więc przeterminowała. Teraz potrzebujemy wydajnych systemów backendowych które powiedzą nam jakie mamy dane a czasami nawet jak je wyświetlić. Chciałbym poruszyć temat jak konstruować API dla aplikacji które mają działać na tych wszystkich inteligentnych urządzeniach, o tym jakie wzorce się sprawdzają, a jakie nie oraz ogólnie o problemach związanych z tym tematem.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Wojtek Erbetowski

Wojtek Erbetowski Strona prelegenta

Wojtek Erbetowski jest (współ)organizatorem wielu inicjatyw społecznościowych, w tym Warszawskiej Grupy Użytkowników Java, Mobile Warsaw, Warsjawa, Git Kata oraz Mobile Central Europe. Programuje zawodowo obok Pythona także w Scali i Groovym, chleb zapewnia mu posada Lidera Technologicznego w Polidei, a w czasie wolnym lubi się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi deweloperami (Confitura, 33rd Degree, Eclipse DemoCamp, Git Kata, oraz wielokrotnie na deskach WJUG).

Zdjecie Marcin Karkocha

Marcin Karkocha Strona prelegenta

Na co dzień koder aplikacji serwerowych maści wszelakiej z użyciem technologii Django, Flask wraz z całym wachlarzem baz danych. Z wyboru Pythonista, uwielbia idee jednego, właściwego rozwiązania - jest perfekcjonistą. W wolnych chwilach prelegent, głównie w światku Pythona, choć nie tylko. Gdy zostanie jeszcze trochę czasu, teoretyzuje na temat zbudowania języka idealnego.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Gamma Factory, Hoża 51