PyWaw #31

Poniedziałek, 16.12.2013 18:30

Tomasz Ducin

Nasz system rozmawia po Thrifcie Link do prezentacji

Niegdyś należący do facebooka, dziś pod skrzydłami Apache Software Foundation - Thrift to cross-platformowy silnik komunikacji. Łączy komponenty, które mogą być napisane w różnych technologiach (wspiera ponad 20 najpopularniejszych języków), doskonale sprawdza się jako warstwa komunikacji między np. C++owym backendem i skryptowym frontendem. Przedstawię podstawowe elementy thrifta, cele i korzyści z jego stosowania, porównanie z alternatywnymi narzędziami oraz przykład zastosowania w zaawansowanym projekcie.

Konrad Gawda

Quantum Computing & Python Link do prezentacji

Kwantowe komputery to nie bajki - to rzeczywistość... chociaż bardzo skomplikowana. Postaram się jednak w skrócie przedstawić co najważniejsze. Opowiem o fizycznych podstawach, o tym jak zaprzęgnąć je do obliczeń i jak to się obecnie robi w Pythonie.

Łukasz Balcerzak

Python 3 w 2013 i trochę o przyszłości Link do prezentacji

Czy warto już teraz zacząć korzystać z Python’a 3? Jak dużo paczek jest wciąż niekompatybilna z najnowszą wersją tego języka? Co tak naprawdę daje nam wersja trzecia i co jest w planach w kolejnych wersjach? Na te i podobne pytania spróbuję odpowiedzieć na prezentacji. Będzie trochę słupków i wróżbiarstwa.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Tomasz Ducin

Tomasz Ducin Strona prelegenta

Zawodowo programuję od 7 lat, głównie z wykorzystaniem JavaScriptu, Pythona i Javy. Obecnie pracuję w firmie Cybercom Poland jako Senior Software Consultant. Interesuję się nowymi technologiami oraz nowoczesnym podejściem do tworzenia oprogramowania (TDD, CI, scrum, etc). Słucham muzyki kiedy tylko się da, w wolnej chwili bywam w kinie lub teatrze, a weekendy lubię spędzać podróżując. Aha, uwielbiam (Monty) Pythona!

Zdjecie Konrad Gawda

Konrad Gawda Strona prelegenta

Zwolennik Pythona, Linuxa i Open Source. Popularyzator rozwiązań chmurowych, trener programowania, znawca sieci telekomunikacyjnych. Posiadacz patentów wydanych przez Polski Związek Żeglarski i Urząd Patentowy USA. Widywany na PyWaw od pierwszego spotkania.

Zdjecie Łukasz Balcerzak

Łukasz Balcerzak Strona prelegenta

Łukasz Balcerzak uzyskał stopień inżyniera na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Pracował jako pentester (Avet) oraz programista (Etelko, Setjam). Cały czas próbuje nowych technologii, jednak koduje głównie w Python'ie. Dużo uwagi przykłada do jakości kodu, testowania i upraszczania procesu wytwarzania oprogramowania. Jako miłośnik wolnego oprogramowania pomaga w wielu projektach, m.in. Django, tox, nose, dulwich, homebrew, hubot etc. Stworzył też kilka własnych: django-guardian, porunga, vcs

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

DaftCode

Daftcode to polski venture builder – spółka, która tworzy własne firmy technologiczne. Od fazy koncepcyjnej, przez budowę produktu, po skalowanie działalności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i rozwiązań opartych o Data Science, Machine Learning, czy Blockchain Daftcode z powodzeniem zmienia śmiałe pomysły w szybko rozwijające się produkty i przedsiębiorstwa. W grupie Daftcode znajdują się m.in. Nethone – dostawca rozwiązań business intelligence bazujących na AI, Skriware – platforma edukacyjna wykorzystująca druk 3D do nauki umiejętności STEAM, Indoorway – twórca inteligentnych narzędzi do digitalizacji przestrzeni, Straal – dostawca rozwiązań płatniczych oraz Daftmobile - twórca gier i aplikacji mobilnych. Grupa Daftcode to także usługi B2B: m.in. digital product house EL Passion i agencja marketingowa Performante.

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa