PyWaw #3

Poniedziałek, 08.08.2011 18:00

Magdalena Wójcik

O przekonywaniu programistek Pythona do rozwijania oprogramowania open-source przy pomocy koszulek Link do prezentacji

Grzegorz Gwardys

Python na GPU, czyli kilka słów o PyOpenCl'u Link do prezentacji

PyOpenCL = Python + OpenCL. Prezentacja dotyczy wykorzystania Pythona w zrównoglonych obliczeniach na GPU (karta graficzna), na przykładzie klasyfikacji danych metodą SVM. Na zakończenie demo łączące z sobą PySide, PyOpenCl i PyOpenGl w niespełna 150 linijkach kodu!

Kamil Szcześniak

Python i aplikacje desktopowe

Marek Stępniowski

CAS - jak zaimplementować single sign-on w swoim serwisie? Link do prezentacji

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Magdalena Wójcik

Magdalena Wójcik

Magda od wielu lat jest programistką. Ostatnio skłania się w stronę Data Science. Kiedy nie programuje, uczy programowania. Zorganizowała trzy edycje Rails Girls Warsaw - warsztatów edukacyjnych z Ruby on Rails skierowanych głównie do kobiet. Dodatkowo współprowadzi podstawowy kurs Pythona w Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pomaga studentom kierunków humanistycznych i społecznych odnaleźć się w strumieniach kodu.

Zdjecie Grzegorz Gwardys

Grzegorz Gwardys

Obecnie doktorant informatyki w Zakładzie Telewizji (Politechnika Warszawska, Intytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych) zajmujący się wykorzystaniem technik głębokiego uczenia (ang. Deep Learning) w Odkrywaniu Informacji Muzycznej. Przez ponad 3.5 roku był programista i badaczem w Samsung Electronics, zajmującym się wizją komputerową i przetwarzaniem języka naturalnego. Fan pythonowych bibliotek i frameworków związanych z uczeniem maszynowym (ang. Machine Learning). Po godzinach prezes Koła Naukowego MuGEd i zwolennik otwartej edukacji. W reszcie wolnych chwil widuje się z żoną.

Zdjecie Kamil Szcześniak

Kamil Szcześniak Strona prelegenta

Fan Pythona. Zagorzały zwolennik FLOSS. Hobbistycznie interesuje się każdą ciekawą nową otwartą technologią. Zawodowo pracuje od 6 lat, tworzę oprogramowanie przy użyciu C++/boost/Qt, głównie w branży gier. Obecnie jestem zatrudniony jako Software Architekt w firmie ZPR SA.

Zdjecie Marek Stępniowski

Marek Stępniowski Strona prelegenta

Przepracował kilka lat w Motorola Mobility, Google i Amazon, a obecnie zajmuje się hydrauliką danych w Datadogu. Biegacz. Fotograf. Współtwórca scenariusza Django Carrots. Zanudza uczestników PyWaw swoimi prezentacjami już od 2011 roku.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA, ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa