PyWaw #28

Poniedziałek, 16.09.2013 18:30

Marcin Karkocha

Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego - Multi Pythonas Link do prezentacji

Od kilku lat mamy dostępne co najmniej 2 wersje Pythona tj. Python z serii 3.x oraz najczęściej używany Python 2.7. Dodatkowo gdyby ktoś chciał przyspieszyć działanie swojego kodu może pokusić się o PyPy. Czyż nie wygląda to pięknie, jest w końcu w czym wybierać. Niestety ten z pozoru piękny stan ma swoje drugie oblicze które możemy zobaczyć szukając informacji o tym czy biblioteka którą chcemy użyć jest kompatybilna z danym interpreterem. Jak poradzić sobie w tym świecie, co robią inni?

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Marcin Karkocha

Marcin Karkocha Strona prelegenta

Na co dzień koder aplikacji serwerowych maści wszelakiej z użyciem technologii Django, Flask wraz z całym wachlarzem baz danych. Z wyboru Pythonista, uwielbia idee jednego, właściwego rozwiązania - jest perfekcjonistą. W wolnych chwilach prelegent, głównie w światku Pythona, choć nie tylko. Gdy zostanie jeszcze trochę czasu, teoretyzuje na temat zbudowania języka idealnego.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa