PyWaw #27

Poniedziałek, 19.08.2013 18:30

Michał Karzyński

Skalowalna architektura aplikacji webowych Link do prezentacji

Prezentacja dotyczy rozproszonej architektury aplikacji webowych. W proponowanej architekturze aplikacja podzielona jest na dwa niezależne komponenty: kliencki frontend działający w przeglądarce i serwerowy backend. Podczas prezentacji omówię sposób w jaki współczesne frameworki ułatwiają organizację kodu z podziałem na warstwy (MVC) zarówno po stronie serwera (np. Django) jak i aplikacji klienta (np. AngularJS, ExtJS, etc). Poruszę również temat przepływu informacji pomiędzy komponentami, wybór technologii i projektowanie interfejsu programistycznego (API). Na zakończenie przedstawię oprogramowanie pozwalające uruchomić taką aplikację na serwerach i sposoby skalowania infrastruktury w zależności od rosnących potrzeb.

Piotr Maliński

Python i elektronika Link do prezentacji

Jak z poziomu Pythona można kontrolować sprzęt elektroniczy - od prostych czujników po miktrokontrolery i gotowe urządzenia.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Michał Karzyński

Michał Karzyński Strona prelegenta

Zdjecie Piotr Maliński

Piotr Maliński Strona prelegenta

Twórca serwisu python.rk.edu.pl, programista wykorzystujący Pythona do tworzenia aplikacji webowych. W pogodne noce siedzi na balkonie razem z dużym pomarańczowym teleskopem i fotografuje rozgwieżdżone niebo. W pochmurne dni szuka kolejnych miejsc, gdzie można by wykorzystać Pythona. Niegdyś programista PHP...

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa