PyWaw #25

Poniedziałek, 10.06.2013 18:30

Tomasz Choduń

RabbitMQ - zastosowanie w praktyce

W naszej aplikacji musimy wiele zadań wykonywać w tle (komunikacja przez API z zewnętrznymi usługami, czasochłonne obliczenia itp.), poza requestem użytkownika. Chciałbym w tej prezentacji opowiedzieć w jaki sposób wykorzystujemy do tego celu RabbitMQ w połączeniu z Python'em, MySql'em, memcache'm, Cassandrą i chmurą AWS. Przedstawię rozwiązanie problemu, możliwości przygotowanej architektury, jej ograniczenia oraz jak można mierzyć jej wydajność.

Jan Urbański

Twisted, silnik Twojego Internetu Link do prezentacji

Twisted to projekt służący do pisania asynchronicznych programów sieciowych i można go porównać do takich bilbiotek i platform jak EventMachine albo Node.js. W Twisted możemy znaleźć jednen z najlepiej przemyślanych modeli programowania asynchronicznego, rygorystyczne podejście do jakości kodu i ponad dziesięć lat historii projektu używanego przez najwieksze firmy świata. Opowiem o wszystkim powyższym, a także jak łączy się z tym plan zniszczenia amerykańskiej waluty przy pomocy promieni TCP IP.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Tomasz Choduń

Tomasz Choduń

Zdjecie Jan Urbański

Jan Urbański Strona prelegenta

Współzałożyciel w Ducksboard, uczestnik projektu PostgreSQL i autor kilku poprawek do psycopg2. Utrzymuje txpostgres, bibliotekę służącą do łączenia się z Postgresem z programów opartych na Twisted.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

IIIT

Tworzymy zespół entuzjastów, którzy rozumieją biznes i czują się jego częścią, a przez to wspierają jego rozwój nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami IT. Kładziemy nacisk na wykorzystywanie oprogramowania w celu zwiększania efektywności procesów biznesowych - począwszy od skutecznego dotarcia do klientów, aż po wielowymiarowe analizy inspirujące nowe pomysły na biznes. Mamy głowy i oczy szeroko otwarte. Chłoniemy nowinki, uczymy się i nieustannie rozwijamy. Chcemy wyznaczać kierunki i od kilku lat całkiem nieźle nam to wychodzi. Wiemy, że dążenie do doskonałości to ciężka praca. Nie boimy się tego, ponieważ podejmowanie wyzwań to nasz chleb powszedni. Działamy w bardzo dynamicznym środowisku z wykorzystaniem zwinnych metodyk zarządzania projektami i wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy firmą o polskich korzeniach, która wyrosła ze startup’u, a teraz odnosi liczne sukcesy międzynarodowe.

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Webinterpret

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania które dzięki nowym technologiom i Internetowi czyni międzynarodowy handel łatwym i dostępnym. W uproszczeniu: oprogramowanie pobiera zawartość sklepu, tłumaczy opisy przedmiotów i umieszcza je na wielu platformach w różnych krajach i daje przez to do nich dostęp milionom potencjalnych klientów. Już teraz oprogramowanie firmy Webinterpret wspomaga międzynarodowy wzrost tysięcy sprzedawców. Jest ono używane przez Ebay i Amazon w celu zwiększenia międzynarodowej dostępności produktów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa