PyWaw #22

Poniedziałek, 11.03.2013 18:30

Dorota Jarecka

Python/NumPy a "klasyczne" programowanie w naukach atmosferycznych - nowe możliwości i problemy Link do prezentacji

Podczas gdy większość programistów zapomniała o istnieniu Fortrana, w wielu dziedzinach nauki jest on ciągle najbardziej rozpowszechnionym językiem programowania. Dotyczy to w szczególności dziedzin, w których wydajność obliczeniowa jest bardzo istotna. Podczas prezentacji zostaną omówione nowe możliwości oraz ograniczenia wydajnościowe związane z użyciem Pythona wraz biblioteką do obliczeń numerycznych NumPy na prostym przykładzie z modelowania numerycznego przepływów atmosferycznych. Wydajność implementacji Pythonowej (z wykorzystaniem CPythona oraz PyPy) zostanie porównana z wydajnością obiektowych implementacji Fortana 2008 oraz C++/Blitz++.

Konrad Gawda, Michał Stoma, Rafał Trochimczuk

Toastmasters - public speaking Link do prezentacji

Przemawianie do publiczności, prowadzenie prezentacji, pewność siebie - jak w przyjemny i efektywny sposób budować swoje kompetencje w tych tematach? Jednym z rozwiązań jest idea spotkań Toastmasters (www.toastmasters.org). Postaramy się przybliżyć co to takiego.

Grzegorz Nosek

Hostory - praktyczna historia hostingu - od krzemu łupanego do czasów nowożytnych i o krok dalej Link do prezentacji

Hostory to epicka opowieść o poszukiwaniu Świetego Graala w usługach hostingowych. Opowiem o początkach hostingu w Polsce, szalonych latach liczników odwiedzin i animowanych gifów, przez pierwsze dynamiczne strony uruchamiane jako CGI, po powstanie PHP aż do czasów nowożytnych i skalowalnych stron. A wszytko po to, żeby opowiedzieć o nowej platformie hostingowej MegiTeam.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Dorota Jarecka

Dorota Jarecka Strona prelegenta

Z wykształcenia fizyk, pracuje w Instytucie Geofizyki Wydziału Fizyki, Uniwersytetu Warszawskiego. Wykorzystuje modele numeryczne do opisu procesów atmosferycznych. Interesuje się możliwościami użycia Pythona w nauce, w szczególności w modelowaniu numerycznym.

Zdjecie Konrad Gawda

Konrad Gawda Strona prelegenta

Zwolennik Pythona, Linuxa i Open Source. Popularyzator rozwiązań chmurowych, trener programowania, znawca sieci telekomunikacyjnych. Posiadacz patentów wydanych przez Polski Związek Żeglarski i Urząd Patentowy USA. Widywany na PyWaw od pierwszego spotkania.

Zdjecie Michał Stoma

Michał Stoma

Zdjecie Rafał Trochimczuk

Rafał Trochimczuk

Zdjecie Grzegorz Nosek

Grzegorz Nosek Strona prelegenta

Współzałożyciel i Chief Tinkering Officer w MegiTeam. Zbyt doświadczony administrator serwerów i programista systemowy, programista Python/Django. Leniwy do szpiku kości, automatyzuje wszystko, co musi robić trzeci raz.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa