PyWaw #21

Wtorek, 19.02.2013 18:30

Jan Urbański

Wąż w słoniu - PL/Python, Python wewnątrz PostgreSQL Link do prezentacji

Nie wszyscy wiedzą, że oprócz pisania aplikacji w Pythonie, które łączą się z PostgreSQL, można też pisać kod pythonowy, który wykonuje się wewnątrz bazy danych. PL/Python to sposób na pisanie procedur składowanych bezpośrednio w Pythonie, przez co możliwe jest przesunięcie części logiki biznesowej bliżej danych, na których operuje.

Konrad Gawda

SDN - Software Defined Networking Link do prezentacji

Możemy się spodziewać małego trzęsienia ziemi w świecie sieci i centrów danych. Koncepcja SDN stawia na głowie sposób przekazywania pakietów, pozwalając "oprogramować" sieć niczym komputer - również w Pythonie. Opowieść i pokaz na żywo z kontrolerem POX.

Łukasz Balcerzak

Toxyczne testowanie - czyli jak postawić lokalne CI Link do prezentacji

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Jan Urbański

Jan Urbański Strona prelegenta

Współzałożyciel w Ducksboard, uczestnik projektu PostgreSQL i autor kilku poprawek do psycopg2. Utrzymuje txpostgres, bibliotekę służącą do łączenia się z Postgresem z programów opartych na Twisted.

Zdjecie Konrad Gawda

Konrad Gawda Strona prelegenta

Zwolennik Pythona, Linuxa i Open Source. Popularyzator rozwiązań chmurowych, trener programowania, znawca sieci telekomunikacyjnych. Posiadacz patentów wydanych przez Polski Związek Żeglarski i Urząd Patentowy USA. Widywany na PyWaw od pierwszego spotkania.

Zdjecie Łukasz Balcerzak

Łukasz Balcerzak Strona prelegenta

Łukasz Balcerzak uzyskał stopień inżyniera na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Pracował jako pentester (Avet) oraz programista (Etelko, Setjam). Cały czas próbuje nowych technologii, jednak koduje głównie w Python'ie. Dużo uwagi przykłada do jakości kodu, testowania i upraszczania procesu wytwarzania oprogramowania. Jako miłośnik wolnego oprogramowania pomaga w wielu projektach, m.in. Django, tox, nose, dulwich, homebrew, hubot etc. Stworzył też kilka własnych: django-guardian, porunga, vcs

Linki

Linki

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

MegiTeam

Megiteam to firma świadcząca usługi hostingowe dla programistów oraz firm z branży IT. Na ich serwerach uruchomisz produkcyjnie każdą aplikację pythonową w mniej niż 5 min. Megiteam rozumie twoje potrzeby, dlatego umożliwa szybkie dodawanie różnych sterydów, takich jak Memcached czy Varnish. Jeśli wydaje ci się, że coś jest niemożliwe do uruchomienia skorzystaj z ich supportu, a pomogą natychmiast. Załoga Megiteam chętnie dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i wydarzeniach pythonowych oraz udziela się w świecie Open Source.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa