PyWaw #15

Poniedziałek, 13.08.2012 18:30

Grzegorz Gwardys

Ściągamy internet na dyskietkę, czyli kilka słów o Crawlingu Link do prezentacji

W prelekcji mowa jest o scrapy - pythonowym frameworku do crawligu & scrapingu. Od instalacji po praktyczne wykorzystanie, kończąc na wskazaniu, z pracy wziętych, problemów przy niewdzięcznej, ale jak ważnej pracy zbierania danych.

Paweł Polewicz

Behavior Driven Development za pomocą frameworka Freshen Link do prezentacji

Kamil Szymański

Messaging with RabbitMQ Link do prezentacji

Celem prezentacji jest pokazanie jakie korzyści można osiągnąć dzięki wykorzystaniu brokera komunikatów. W ramach prezentacji przedstawię protokół AMQP, brokera komunikatów RabbitMQ oraz bibliotekę kliencką Pika.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Grzegorz Gwardys

Grzegorz Gwardys

Obecnie doktorant informatyki w Zakładzie Telewizji (Politechnika Warszawska, Intytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych) zajmujący się wykorzystaniem technik głębokiego uczenia (ang. Deep Learning) w Odkrywaniu Informacji Muzycznej. Przez ponad 3.5 roku był programista i badaczem w Samsung Electronics, zajmującym się wizją komputerową i przetwarzaniem języka naturalnego. Fan pythonowych bibliotek i frameworków związanych z uczeniem maszynowym (ang. Machine Learning). Po godzinach prezes Koła Naukowego MuGEd i zwolennik otwartej edukacji. W reszcie wolnych chwil widuje się z żoną.

Zdjecie Paweł Polewicz

Paweł Polewicz

Zdjecie Kamil Szymański

Kamil Szymański Strona prelegenta

Software developer, od kilku lat zawodowo związany z Javą i JVM. Ma sentyment do Pythona, w którym zaczynał karierę programistyczną. Po godzinach współorganizuje Warszawską Grupę Użytkowników Javy, Warsjawę i inne eventy.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, Warszawa