PyWaw #113

Poniedziałek, 24.06.2024 18:30

Jarek Śmietanka

Cognitive load in Software development

A practical look at cognitive load—what it is, its different types, and how it affects software development. In this session, I'll explore real-life examples where the cognitive load can be high and share some tips on how to manage it effectively. This talk is perfect for developers at any level who want to work smarter and reduce stress.

Mateusz Solnica

Optymalizacja i testowanie endpointów w aplikacjach Pythonowych

Wszyscy nie lubimy jak strona długo się łąduje i musimy wpatrywać się na wirujący spinner, nie mogąć doczekać się kiedy nasze dane dopłyną do frontu a przed naszymi oczami ukarze się bogato zdobiony panel. Pisanie wydajnego kodu, a zwłaszcza takiego, który musi działać sprawnie dla dużego ruchu to nie lada wyczyn, dlatego wam drodzy Pythonowcy, zaprezentuje jak testować nasze endpointy a w przypadku problemów z wydajnością, jak je sprawnie optymalizować, by klienci, którzy wchodzą w interakcje z backendem, powiedzą: "O boziu, to takie szybkie, nie możliwe, by było napisane w Pythonie". Wpadajcie, będzie ciekawie, merytorycznie oraz każde słówko będzie poparte elegancką konsolą śmigającą na Linuxie ;)

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Jarek Śmietanka

Jarek Śmietanka

Technical Team Lead Manager at Growbots I have been a software developer for over ten years and have led a team of developers since 2016. Currently, I focus mainly on Python, although I have experience with Java and C++ as well. At Growbots, my role involves managing and improving the data aspects of our product. When I'm not working, I enjoy skiing, sailing, and gardening. These hobbies allow me to relax and enjoy time outdoors.

Zdjecie Mateusz Solnica

Mateusz Solnica

5 Letni Programista Pythona z umiejętnościami DevOpsa, który uwielbia chłonąć oraz dzielić się dużymi dawkami wiedzy, by nasz techniczny świat był nieco lepszy i sprawniejszy. Fascynuje mnie humor i nie waham się go używać podczas mówienia :)

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa