PyWaw #110

Poniedziałek, 25.03.2024 18:30

Mateusz Piwek

Linux Nftables i Python

Nftables to względnie nowy (wydany w 2014) podsystem filtrowania i klasyfikacji pakietów sieciowych w Linuxie. NFT zastępuje klasyczne ''iptables', wnosząc szereg usprawnień. Jedną z cech NFT jest natywne wsparcie dla Pythona otwierające pole dla nowych, ciekawych projektów.

Dawid Dęby

Zen Python vs. SOLID. A może sztuka Czystego Kodu?

Czy zdarzyło Ci się, że pisząc kod zastanawiałeś się czy kod jest wystarczająco czysty? Czy miałeś kiedyś przemyślenia, że niektóre zasady z Zen Pythona to przerost formy nad treścią? A może ktoś Ci wmówił, że SOLID już się nie aplikuje? Przyjdź i przekonaj się, że deskryptory, to wcale nie jest magia. Zobacz, jak przy mądrym użyciu dunder methods osiągnąć kod, który czyta się jak prozę. Poznaj różnicę między iteratorem, a obiektem iterowalnym i ostatecznie sam oceń, czy w PYTHON czysty, znaczy SOLIDNY, a SOLIDNy to taki, który wpisuje się w dna i zen pythona

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Mateusz Piwek

Mateusz Piwek Strona prelegenta

Programista, absolwent Politechniki Warszawskiej. Użytkownik i "fan" oprogramowania Open Source. Brał udział m.in. w projektach realizowanych w CERN jak również posiada doświadczenie z projektów komercyjnych. Swoją pasją do tworzenia dzieli się m.in. na swoim profilu Github-owym.

Zdjecie Dawid Dęby

Dawid Dęby Strona prelegenta

Dawid to programista z 8-letnim stażem, który uwielbia testy, architekturę i… magię karcianą! Potrafi rozkładać nie tylko karty, ale także najtrudniejsze problemy programistyczne na części pierwsze. Jego kod jest jak dobrze przetasowana talia - zawsze gotowy na nowe wyzwania i zaskakujące rozwiązania. Uważa, że magia to nie tylko iluzja karciana, ale drobne, codzienne usprawnienia. Dlatego na swoich wystąpieniach odczarowuje największe programistyczne mity.  Bardzo lubi dzielić się wiedzą, więc występuje aktywnie na lokalnych meet-upach, takich jak PyStok i QAWelin, a do szerszego grona odbiorców dociera przez bloga (https://ddeby.pl/) i podcast (https://www.youtube.com/@debydabrowski).  Po godzinach spędza czas z BatManem, swoim wiernym towarzyszem po krainach IDE. To buldog francuski, gotowy dostarczyć superbohaterskiej inspiracji. A w wolnych chwilach uwielbia rozgrywkę w ulubione gry planszowe, bo przecież rozkminy nie muszą ograniczać się tylko do kodu! 

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

FLYR

We are on a path to become the single largest provider of commercial intelligence and automation across the travel and transportation industry. Starting with airlines, we provide the Cirrus Revenue Operating System™ that reshapes how travel and transportations businesses plan their commercial operation. We displace legacy data, forecasting, pricing, and reporting solutions with a single enterprise SaaS platform that leverages the latest advancements in deep learning, cloud computing, and user experience. Our hyper-accurate contextual forecasts enable the most effective scheduling, marketing, and leadership decisions while directly managing the pricing for billions of dollars worth of product and revenue.

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa