PyWaw #108

Poniedziałek, 29.01.2024 18:30

Mateusz Rogowski

AsyncIO w praktyce

AsyncIO nie jest czymś nowym w Pythonie, jednak popularność zdobył dopiero w ostatnich latach i to głównie za sprawą FastAPI. Ostatnio już praktycznie wszędzie można zauważyć słowa kluczowe async i await, tylko czy zawsze są one potrzebne? Chciałbym omówić w jaki sposób działa AsyncIO, jakie ma zalety, ale też przede wszystkim jakie ma wady i na co należy uważać korzystając z asynchroniczności w Pythonie.

Kacper Świętkowski

Code readablity misconceptions

Common developer focus is to write code as easy to understand as possibe whereas it doesn't necessary means that this code is easy to use. I'm going to present how to use types in python to create easy to use interfaces.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Mateusz Rogowski

Mateusz Rogowski

Absolwent Politechniki Białostockiej. Wojował z wieloma technologiami, aż w końcu padło na język Python. Główne zajęcie to analiza dużych zbiorów danych i przygotowywanie na nich różnego rodzaju predykcji. Dodatkowo prowadzi zajęcia z Machine Learning w języku Python i od czasu do czasu coś powie na prezentacji.

Zdjecie Kacper Świętkowski

Kacper Świętkowski

Student EITI PW Właściciel firmy developerskiej CTO w Softwarehose Head of Technology w Intiaro sp. Python Software Architect Merixstudio.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Sunscrapers

Łamiemy stereotypy, walczymy z przeciętnością i zarażamy optymizmem. Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych, dając naszym klientom miłość, jakość i wsparcie. Współtworzymy PyWaw i PyWaw Summit, angażujemy się w projekty pro bono i Open Source, jeździmy po świecie, żeby słuchać, przemawiać i "robić znajomych". Szukamy osób, których, tak jak nas, motywuje prawdziwa pasja oraz których talent i pozytywna postawa pomogą nam rozwijać zespół o rzadko spotykanej w tej części świata energii.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Kawiarnia Hoża 51, Hoża 51, Warszawa