PyWaw #1

Poniedziałek, 13.06.2011 18:00

Konrad Hałas

Testowanie mutacyjne w języku Python Link do prezentacji

Testowanie mutacyjne jest techniką badającą jakość testów poprzez sztuczne wprowadzanie błędów do kodu źródłowego programu. W ramach prezentacji opowiem o testowaniu mutacyjnym w kontekście Pythona oraz przedstawię narzędzie MutPy, którego jestem autorem. Opowiem także o metodach redukcji kosztów (czasowych i ilościowych) testowania mutacyjnego i związanymi z tym planami dalszego rozwoju mojego projektu.

Przemek Lewandowski

Virtualenv - odizolowane środowisko Pythona Link do prezentacji

Krótkie wprowadzenie do wirtualnych środowisk Pythona. W prezentacji przedstawiono zalety tego rozwiązania oraz możliwe problemy.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Konrad Hałas

Konrad Hałas Strona prelegenta

Konrad jest programistą specjalizującym się w tworzeniu backendowych aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Senior engineer w xCheck oraz CTO w Ulala Chef. Swoją pasję dzielenia się wiedzą realizuje jako trener, prowadząc szkolenia, głównie z tematów związanych z Pythonem. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.

Zdjecie Przemek Lewandowski

Przemek Lewandowski Strona prelegenta

Współzałożyciel firmy Sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów przetwarzania danych oraz aplikacji mobilnych i webowych, dając swoim klientom jakość i wsparcie. Przemek odpowiada za technologiczną stronę firmy oraz jej ciągły rozwój, wybierając odpowiednie technologie, dobierając zasoby i stojąc na straży jakości projektów. Przemek wierzy w moc społeczności w świecie technologii - dlatego współorganizuje comiesięczne spotkania programistów technologii Python, PyWaw.

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA, ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa